SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’ye dinamik başkan gerek

16 Haziran 2015

Türkiye Futbol Federasyonu seçimleri yaklaşıyor. Şimdilik iki aday var. Yıldırım Demirören ve Haluk Ulusoy. Duygun Yarsuvat’ın da liste yaptığını duyuyoruz. Öncelikle şunu söyleyeyim. TFF’nin seçilmiş son başkanı Haluk Ulusoy’dur. Daha sonra bu görevi yürüten Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Mehmet Ali Aydınlar siyasi iktidarın isteğiyle bu göreve seçildi.

Demirören dönemi hep başarısızlıklarla, tartışmalarla anıldı. Beşiktaş başkanlığı döneminde kulübü tarihinin en büyük borç batağına sokan Demirören, TFF yönetiminde de sınıfta kaldı.

Haluk Ulusoy döneminde bu ülke tarihinin en büyük uluslararası başarısını kazandı. Ulusoy bu görevi yüreğiyle yaptı. Ben Türk futbolunun yeniden Ulusoy dinamizmine ihtiyacı var.

Duygun Yarsuvat’a gelince. İyi niyetli şekilde bu göreve soyunmuş olabilir. Ancak TFF başkanlığı tam gün mesai ister, fedakarlık ister, lobi ister, enerji ister. “Ben başkan olayım, ekibim her şeyi halleder” mantığıyla bu iş yürümez. Gener kurul üyelerine büyük görev düşüyor. Şahsi menfaatlerini  değil, futbolu düşünerek hareket etmeliler. Son olarak Türkiye’nin Demirören zihniyetiyle FIFA sıralamasında ilk 50 arasında olmadığını hatırlayalım.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek