SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Silahlı saldırı Kjaer’i etkiledi!

Türkiye'ye gelen Kjaer, eşinin güvenlik kaygıları nedeniyle "Önce şehri görelim, sonra imza atarım" şartını koştu. İstanbul gezisi önyargılarını dağıttı. Danimarkalı stoper bugün de ilk kez başkan Yıldırım’la görüşecek.

Güncellenme: 10:14, 16/06/2015
Silahlı saldırı Kjaer’i etkiledi!

Transferin kuşkusuz en hareketli takımı olan Fenerbahçe, önceki gün Danimarkalı stoper Simon Kjaer’i İstanbul’a getirmişti. Ancak eşi ve 2 yaşındaki çocuğuyla Atatürk Havalimanı’na gelen tecrübeli stopere kulübün resmi bir karşılama yapmaması dikkat çekmişti. Fenerbahçe yönetiminin Kjaer’le anlaşamama ihtimalini hesap ederek prestij kaygısıyla bu kararı aldığı öğrenildi. Nitekim bunun altında ise Simon Kjaer’in direkt olarak sözleşme imzalamak için gelmemesinin yattığı ortaya çıktı.

İMZA AN MESELESİ

Bugün’ün haberine göre; tecrübeli futbolcunun İsveçli eşi Elina, geçtiğimiz sezon Sarı-Lacivertli kafileyi taşıyan otobüsün Trabzon’da kurşunlanması olayını öğrendi ve bundan çok etkilendiği için İstanbul’u özellikle görmek istedi. Kjaer’e de şehri beğenmemesi halinde transferi reddetmesi şartını koştu. Fakat Kjaer ve eşinin Türkiye’ye karşı olan önyargıları dün tamamen dağıldı. Kapsamlı bir geziye çıkartılan genç çiftin İstanbul’u çok beğendikleri ifade edildi. Kjaer’in artık resmi sözleşme imzalamasının an meselesi olduğu bildirildi. Damirkalı stoperin bugün de ilk kez başkan Aziz Yıldırım'la görüşmesi bekleniyor.

3+1 YILLIK ANLAŞMA

Danimarka basını, Fenerbahçe ile görüşmek için İstanbul’a gelen Simon Kjaer’in Sarı-Lacivertli kulübün teklifini kabul ettiğini yazdı. Tarafların 1 yılı opsiyonlu 4 yıllık mukavele üzerinde anlaştığı, sadece küçük detayların karara bağlanmasına çalışıldığı belirtildi. Danimarkalı oyuncu ve ailesinin İstanbul’u çok beğendiğinin de altı çizilirken transferin mali şartlarına da yer verildi. Buna göre Fenerbahçe, Kjaer’in bonservisi için Fransız ekibi Lille’e bonuslarla birlikte 9.5 milyon euroyu bulan bir bonservis bedeli ödeyecek.