SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) tarafından düzenlenen 2015 Copa America, A Grubu’nda oynanan 2 maçla devam etti.

Şili’nin başkenti Santiago’daki Ulusal Julio Martinez Pradanos Stadı’nda oynanan grubun 2. maçında Şili ile Meksika mücadele etti.

İlk yarıda Meksika, 20. dakikada Matias Vuoso ile 1-0 öne geçerken, Şili ise 22’de Arturo Vidal ile bu gole cevap verdi.

Meksika’dan Raul Jimenez 30. dakikada fileleri havalandırarak takımını 2-1 üstünlüğe taşıdı. Evsahibi Şili, 42’de Eduardo Vargas ile yeniden beraberliği sağladı ve iki takım soyunma odasına 2-2 eşitlikle gitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısında penaltı kazanan Şili’de Vidal kendisinin ikinci, takımının 3. golüne imza attı. Mücadelenin 90. dakikasında bu kez Meksika’dan Vuoso ağları havalandırdı ve karşılaşma 3-3 beraberlikle sonuçlandı.

Valparaiso kentindeki Elias Figueroa Brander Stadı’nda oynanan grubun diğer karşılaşmasında ise Bolivya, Ekvador’u 3-2 yendi. Bolivya’nın gollerini 5. dakikada Ronald Raldes, 18’de Martin Smedberg-Dalence, 43’te penaltıdan Marcelo Martins Moreno kaydetti.

Ekvador ise 48’de Enner Valencia, 81’de Miler Bolanos ile fileleri havalandırsa da mücadeleden puanla ayrılamadı.

Turnuvaya, B Grubu’ndaki Paraguay-Jamaika ve Arjantin-Uruguay karşılaşmalarıyla devam edilecek.

Yayınlanma Tarihi:11:27,