SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dnipro ile sözleşmesi sona erdikten sonra menajeri vasıtasıyla çeşitli Avrupa takımları ile görüşmelere başlayan Konoplyanka, henüz bir takıma imza atmadı. İngiltere’den Stoke City, Tottenham ve İspanya’dan Sevilla takımları ile sıkı bir pazarlık içinde olan Konoplyanka ve menajeri mümkün olan en fazla seviyede imza parası almak için kulüpleri bir hayli uğraştırıyor.

Stoke City ve Tottenham kulüpleri Ukraynalı oyuncudan vazgeçme aşamasına gelirken Sevilla ile ısrarını sürdürüyor. Sevilla başkanı Konoplyanka’dan vazgeçmediklerini ve çetin bir transfer pazarlığından geçtikleri için işin biraz uzadığını açıkladı. Bütün bunlar olurken Konoplyanka ise herkese mavi boncuk dağıtmayı ihmal etmiyor.

İlk önce, Şampiyonlar Ligi’nde olduğu için Sevilla’nın iyi bir tercih olduğunu söyleyen genç oyuncu, şartların oluşması durumunda Beşiktaş’ta da oynayabileceğini açıkladıktan sonra son olarak Ukrayna basınına futbol hayatına İngiltere’de devam etmek istediğini belirtti.

Beşiktaş transfer komitesi ise Ukraynalı oyuncu konusunda beklemeye geçti. Siyah-beyazlıların Konoplyanka’ya daha önceki sundukları teklifi hala geçerliliğini koruyor. Genç oyuncu ismi geçen takımlardan birine imza atmaz ise Beşiktaş yeniden harekete geçerek transferi kendi belirlediği şartlarda bitirmeye çalışacak.

BABEL’İN BONSERVİS SORUNU DEVAM EDİYOR

Öte yandan bir süredir gündemde olan Ryan Babel için herhangi resmi bir girişimde bulunmayan Beşiktaş bu oyuncunun bonservis sorununu kendisinin halletmesi durumunda harekete geçecek. Siyah-beyazlılar Hollandalı oyuncunun menajerine ‘Kasımpaşa kulübünü ikna etmeleri ve bonservis konusunu çözüme kavuşturmaları halinde’ görüşebilecekleri mesajını ilettiler.