SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alves’in alternatifi hazır

Fenerbahçe, Sporting Lizbon'un ısrarla istediği Bruno Alves’in gitme ihtimaline karşılık Porto’nun başarılı savunma oyuncusu Maicon'u gündemine aldı.

Güncellenme: 09:09, 16/06/2015
Alves’in alternatifi hazır

Yeni sezon kadrosunu oluştururken işe savunmadan başlayan ve Danimarkalı Kjaer'i İstanbul'a getiren Fenerbahçe, onun yanında ya Bruno Alves’i oynatacak veya başka bir yabancı stoper alacak.

Bu konudaki gelişmeler, son günlerde Portekiz basınının sayfalarını süslüyor. Portekizliler, Bruno Alves’in Portekiz'e dönme ihtimaline karşılık F.Bahçe'nin yine bu ülkeden bir başka stoperi, Maicon Pereira Roque'yi alacağını ısrarla belirtiyor.

CİDDİ BİR TEKLİF

Bruno Alves’in ayrılma olasılığına en güçlü dayanak olarak Sporting Lizbon'un başına geçen Jorge Jesus'un ısrarı gösteriliyor. 33 yaşındaki savunma oyuncusunu istediğini kulüp yönetimine bildiren Jesus, en önemli engel olarak, Fenerbahçe'ye gelen teknik direktör Pereira'nın vatandaşı ile çalışma arzusunu görüyor. Jesus ve Sporting yönetiminin isteğinin gerçekleşmesi halinde F.Bahçe'nin B planının hazır olduğu ifade ediliyor. Bir süredir Maicon Pereira ile ilgilenen F.Bahçe'nin Alves'in ayrılma olasılığına karşılık bu konudaki çalışmalarına hız verdiği ileri sürülüyor.

F.Bahçe'nin 26 yaşındaki savunma oyuncusu için teklif sunacağı Portekiz gazetelerinde dile getiriliyor.

Hürriyet