SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konya’da 16 ve 17 Yaş Altı Amatör Lig’de başarılı bir sezonu geride bırakan Çatalhüyük Çumra Belediyespor’da yönetim kurulu, sporcularına birer kavun vererek ilginç bir şampiyonluk primi dağıttı.

Çumra ilçesinde faaliyet gösteren ve tamamı ilçe gençlerinden oluşan Çatalhüyük Çumra Belediyespor’un 16 ve 17 yaş altı amatör futbol liglerinde mücadele eden 2 takımı da sezonu şampiyon olarak tamamladı.

Çatalhüyük Çumra Belediyespor yönetim kurulu da elde edilen başarılardan dolayı oyuncuları, ilçenin simge ürünlerinden kavunla ödüllendirdi.

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz yaptığı açıklamada, 16 ve 17 yaş altı takımların liglerinde ayrı ayrı şampiyon olduğunu ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Şampiyon olan takımımıza prim olarak kavun verdik. Ayrıca Çanakkale ve Bursa gezileriyle de bu arkadaşlarımıza tarihimizi yakından göstermiş olduk. Onlarla gurur duyuyoruz çünkü hepsi Çumra’nın çocukları” diye konuştu.

“BU SENE KAVUN, SENEYE ŞEKER”

Çatalhüyük Çumra Belediyespor Kulübü Başkanı Ömer Yıldırım da esas amaçlarının çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, spor yapmalarını sağlamak olduğunu ifade etti.

Çumra’ya sporda amatör ruh kazandırmak istediklerini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Sezonun ilk maçından son müsabakasına kadar futbolcularımız büyük bir öz güven gösterdi. 16 ve 17 yaş altı takımlarımız şampiyon oldu. Biz de kulübümüzde bir ilki gerçekleştirmek istedik. Futbolcularımıza ‘sezon başında şampiyon olursanız size prim olarak kavun hediye edeceğiz’ demiştik. Sözümüzü tuttuk ve kavunları hediye ettik. Çumra ilçemizin bir başka değeri de şeker pancarıdır. Takımımız, önümüzdeki sezon da aynı başarıyı gösterirse futbolcularımıza birer çuval şeker vereceğiz. Ona göre çok çalışmaları lazım.”

16 yaş altı futbol takımının kaptanı Ahmet Kopacak ise sezon başında şampiyonluk halinde kulüp başkanın sözünün kavun olduğunu anlatarak, “Aramızda espri olarak, kavunu pahalı bir hediye olarak düşündük ve çok çalıştık. İlk primimiz kavun olduğu için yıllarca unutmayacağız. Başkanımız önümüzdeki sene de prim olarak bir çuval şeker vereceğini açıkladı. İkinci ilginç hediyemizi almak için daha çok çalışacağız ve şampiyon olacağız” ifadelerini kullandı.

Trabzon 2. Amatör Lig’de şampiyonluğa ulaşan Vakfıkebir Büyükliman Belediyespor oyuncuları da prim olarak Vakfıkebir ekmeğiyle ödüllendirilmişti.