SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ

Fenerbahçe’de Başkan Aziz Yıldırım ve Sportif Direktör Giuliano Terraneo’nun birlikte yürüttüğü transfer harekatının ayrıntıları ortaya çıktı.

Hedefteki ilk isim olan Manchester United’ın Portekizli yıldızı Nani konusunda büyük bir ilerleme kaydeden Fenerbahçe, transferi bitirmek üzere… İngiliz ekibi ile süren bonservis pazarlığı olumlu yönde ilerliyor. Mancester United’ın istediği 10 milyon Euro’ya karşılık 7.5 milyon Euro teklif eden Fenerbahçe, beklemeye geçti. Teklife olumlu yanıt gelmesi halinde Nani’nin menajeri İstanbul’a çağrılacak ve transfer tamamlanacak.

Orta sahasını güçlendirmek isteyen Fenerbahçe’de aranan isim İtalya’da bulundu. Galatasaray’ın eski teknik direktörü Roberto Mancini’nin çalıştırdığı Inter’de oynayan Freddy Guarin listenin başında bulunuyor. Kolombiyalı futbolcunun menajeri ile görüşen Fenerbahçe yönetimi, Inter yönetiminin ikna edilmesi durumunda “Olur” yanıtını aldı. Bunun üzerine Guarin’in kulübü ile temasa geçildi. Ancak Mancini, orta sahada hem hucüm hem savunma yapabilen yıldız futbolcuyu bırakma niyetinde değil… Pazarlıklar devam ediyor.

Fenerbahçe’nin gündeminde olduğu iddia edilen Edin Dzeko’dan ise yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçildi. Forvet hattına transfer edilmesi düşünülen bir diğer isim Konstantinos Mitroglou’nu menajeri ile yapılan görüşmeden ise henüz sonuç çıkmadı. Fenerbahçe yönetiminden süre isteyen Yunan golcünün cevabına göre ya transfer sonlandırılacak ya da yeni bir golcü arayışına başlanacak.

Yayınlanma Tarihi:09:42,