SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emenike sonunda bunu da yaptı

Nijeryalı futbolcunun, kendisine talip olan Lokomotiv Moskova yetkililerine F.Bahçe'den aldığı yıllık ücreti yüksek söylediği, gerçeği öğrenen Rusların , "Bu ne ciddiyetsizlik" deyip transferden vazgeçtiği bildirildi.

Güncellenme: 07:48, 15/06/2015
Emenike sonunda bunu da yaptı

Fenerbahçe’de satış listesine konulan Emmanuel Emenike’nin, kendisine talip olan Lokomotiv Moskova kulübünü pazarlıkta elini güçlendirmek için oyuna getirmeye çalıştığı iddia edildi.

800 BİN EURO FAZLA SÖYLEDİ

N’Doye’yi Hull City’ye satan Rus ekibi, Senegalli forvetin yerini Fenerbahçe’nin satış listesine koyduğu Emenike ile doldurmak için harekete geçti. Ruslar , Nijeryalı futbolcuya istediği yıllık ücreti sordu. İddialara göre Emenike, “Fenerbahçe bana yıllık 3 milyon euro ödüyor. 3.5 milyon euro verirseniz gelirim” dedi. Fotomaç’ın haberine göre; ancak Fenerbahçe Kulübü İdari Menajeri Hasan Çetinkaya’yı arayan Lokomotiv Moskova idarecileri, golcü futbolcunun Fenerbahçe’den 3 milyon euro değil, 2.2 milyon euro garanti ücret aldığını öğrenince şaşkına döndüler.

‘SEN NE BİÇİM BİR ADAMSIN!’

Bunun üzerine Lokomotif Moskova yetkilileri, “Bu ne ciddiyetsizlik! Bize kazandığın parayı yalan söylüyorsun. Sen ne biçim adamsın!” sözleriyle Emenike’ye sert tepki gösterdi. Rusların, kendilerini kandıran Emenike’nin transferinden vazgeçtiği bildirildi. Fulham’lı Mitroglou’nun transferinde takasa gitmesi beklenen Emenike’ye Rusya kapısının tamamen kapandığı belirtildi.