SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Başkanlığı'na yeniden aday olan Yıldırım Demirören'e destek çığ gibi büyüyor. İçlerinde G.Saray, F.Bahçe ve Beşiktaş'ın da bulunduğu 15 Süper Lig kulübünden sonra, PTT 1. Lig'de mücadele eden 13 kulüp de tercihlerini Demirören'den yana kullanacaklarını daha önce açıklamıştı.

25 Haziran Perşembe günü saat 11.00'de Ankara'da yapılacak olan genel kurul öncesi taban birlikleri de ‘Demirören'le devam' kararı aldı. Kazakistan-Türkiye karşılaşmasını Almatı'da izleyen Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı Ali Düşmez, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Başkanı Abdurrahman Arıcı ve Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal ve Yönetim Kurulu üyeleri seçimli genel kurulda mevcut başkan Demirören'i destekleyecek.

200 imzanın üzerine çıktı

KULÜP ağırlıklı genel kurul yapısında Süper Lig'in 126, PTT 1. Lig ve 2. Lig'in 36'şar, 3. Lig'in ise 54 delegesi bulunuyor. 42 delege ise taban birlikleri olarak adlandırılan TASKK, A Milli olmuş futbolcular, antrenör ve hakem dernekleri ile FIFA ve UEFA'da görev yapmış futbol adamları arasında paylaştırılıyor. Taban birliklerinden çıkan bu destekle birlikte Yıldırım Demirören'in 200 imzanın üzerine çıktığı belirtiliyor.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:09:18,