SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdman Yurdu ile yeniden anlaştı. Yola takımı ile devam ettiği için mutlu olduğunu ifade eden Çalımbay şunları söyledi.

”Her şeyden önce tekrar Mersin İdman Yurdu ile çalıştığımız için ben ve ekip arkadaşlarım çok mutluyuz. Mersin İdman Yurdu’nda mükemmel bir sezon geçirdik. Ligi çok iyi bir yerde bitirdik. Tabi ki bu bizim tek başımıza yakaladığımız bir başarı değil. Taraftarımız bize en büyük desteği verdi ve onlara buradan çok teşekkür ediyoruz.

Takım arkadaşlarımız ve teknik heyet olarak Mersin İdman Yurdu’nda hiçbir zaman sıkıntı yaşamadık. Ödemeler ile ilgili yaşanan son olaylar tamamen iletişim kopukluğundan kaynaklanan sorunlarıdır. Şuanda teknik heyet ve futbolcularımızın Mersin İdman Yurdu’ndan alacakları yoktur. Bunun içinde Yönetimimize ayrıca teşekkür ediyorum.

Sezonu bitirdikten sonra bana teklifler geldi, ama ben önceliğimi her zaman Mersin İdman Yurdu’ndan yana kullandım. Ben Mersin'de mutlu bir sene geçirdim ve Mersin İdman Yurdu’nda kalmak istedim. Zor günler geçiren ve transfer yasağı ile boğuşan bir takımı yarı yolda bırakmak bana yakışmazdı. Başkanımız Ali Kahramanlı ile karşılıklı konuşarak anlaşma sağladık ve tekrar Mersin İdman Yurdu’nda görev yapacağım için çok mutluyum ” ifadelerini kullandı.