SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çakır, Berlin’de servet kazandı

Süper Lig'de bu sezon 22 maçta düdük çalan ve 126 bin lira kazanan Çakır, Berlin'deki Şampiyonlar Ligi finali için UEFA'dan tam 92 bin lira aldı.

Güncellenme: 17:22, 15/06/2015
Çakır, Berlin’de servet kazandı

Berlin’de Barcelona ve Juventus arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde düdük çalarak Türk futbol tarihine geçen Cüneyt Çakır’ın dev bir gelirin de sahibi olduğu ortaya çıktı… Çakır için daha önce basında 7-8 bin Euro kazanç elde ettiğine dair haberler yer almıştı. UEFA dev finali yöneten Cüneyt Çakır’ın hesabına bu hafta içinde tam 30 bin Euro (Yaklaşık 92 bin lira) para yatırdı. Deneyimli hakem böylece neredeyse 1 sezonluk kazancını tek maçta çıkarmış oldu. Cüneyt Çakır bu sezon Spor Toto Süper Lig’de 22 maçta düdük çaldı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan maç başına 5 bin 750 lira alan Çakır toplam 126 bin liralık gelirin sahibi oldu.

YARDIMCILARA DA 15’ER BİN EURO!

Barcelona’nın 3-1 kazanıp Avrupa’nın en büyüğü olduğu finalde Çakır’ın yardımcılıklarını yapan Bahattin Duran ve Tarık Ongun ile çizgi hakemleri Hüseyin Göçek ve Barış Şimşek ise 15’er bin Euro kazandı. Böylece 4. hakem İsveçli Jonas Eriksson’a da verilen 15 bin Euro ile birlikte UEFA’nın hakem triosuna 1 maç için ödediği toplam para 105 bin Euro (Yaklaşık 320 bin lira) oldu.

9.8 PUANLA SON 5 YILIN EN İYİLERİNDEN

Elde ettiği başarılarla Türk hakemliğinin adını altın harflerle yazdıran Cüneyt Çakır tüm dünyada takdir topluyor…Takvim’in haberine göre; Çakır ‘worldreferee’ isimli internet sitesinin son 5 yılı kapsayan değerlendirmesinde 10 üzerinden 9.8 puan alma başarısı gösterdi. Çakır aldığı bu müthiş puanla zirveyi Uruguaylı Jorge Larrionda ve Portekizli Olegario Benquerenca ile paylaştı. Sitede Cüneyt Çakır ile yapılan yorumda, “Otoriteden asla taviz vermiyor ama futbolcularla ilişkisi de çok sıcak. Sürekli hareket halinde ve pozisyonlara hep yakın” ifadesi kullanıldı.

Yayınlanma Tarihi:08:30,