SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

30 kulüp için kritik gün! Toplantı var…

Bugün toplanacak TFF Lisans Kurulu, kulüplerin tablolarını inceleyerek UEFA lisansı almaya hak kazanan takımları belirleyecek. Kriterleri uygulamayanlara ise ceza yolda...

Güncellenme: 07:27, 15/06/2015
30 kulüp için kritik gün! Toplantı var…

Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, 30 kulübü mercek altına aldı. Kurul bugün yapacağı toplantıda Süper Lig, PTT 1. Lig ile 2. Lig takımlarının TFF Kulüp Lisansı ve Mali Fair Play Talimatı’nda aranan altyapı, personel-idari hukuki ve mali kriterleri inceleyerek 2015-16 sezonu için UEFA Kulüp lisansı almaya hak kazanan takımları belirleyecek. Sabah’ın haberine göre; Bu kulüplere son kez iki ay süre verilecek ve kriterleri yerine getirmeyenlere ceza verilecek. Gelir tablosu ile gider tablosunu inceleyecek olan kurul, 5-30 milyon TL arası borçlu gözüken kulüplerin, bu borçlarını kulüplerin çeşitli gelirlerinden elde edip-edemeyeceğini göz önüne tutacak. Bu borçlarını ödeyecek olan kulüplere mali kriter konusunda baskıcı davranılmayacak.

EKSİ PUAN GELEBİLİR!

Kulüp Lisans Kurulu tarafından incelemeye alınan 30 kulübün içerisinde Mersin İdmanyurdu, Eskişehirspor, Kasımpaşa, Gaziantepspor gibi Süper Lig kulüpleriyle bu sezon PTT 1. Lig’e düşen Balıkesirspor ve Kayseri Erciyesspor yer alıyor. Eksikliklerini iki ay içerisinde gideremeyen kulüplere, futbol federasyonu üç ile beş puan silme cezası verebilecek.