SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi Spor Toto play-off final serisi üçüncü karşılaşmasında Anadolu Efes’i 71-65 yenerek 2-1 öne geçen Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, şampiyonluğa uzanmaları halinde elde ettikleri bu galibiyetin kilit rol oynayacağını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ufuk Sarıca, kendisinin doğum gününde böyle güzel bir galibiyet hediye etmelerinden dolayı oyuncularına, desteklerinden ötürü taraftarlara teşekkür etti.

İstanbul’da oynanan serinin ikinci maçında elde ettikleri galibiyetin çok değerli olduğunu ama bugün kazandıkları maçın çok daha büyük öneme sahip bulunduğunu dile getiren Sarıca, “Bence eğer başarabilirsek, şampiyonluktaki kilit maç bu olabilir. Seride 2-1 öne geçmiş durumdayız. Kentte büyük bir heyecan var. Hepimiz bu heyecanı taşıyoruz ama şampiyonluktan bahsedebilmek için en azından bir maç daha kazanmamız lazım. Salı günü de galip gelebilirsek, o zaman şampiyonluktan bahsedeceğiz. Şu an için sadece seride avantajlı durumdayız” diye konuştu.

Sarıca, Anadolu Efes’in maçı faullerle soğutmak istediğini, bunda da ilk yarıda başarılı olduğunu belirtirken, “İkinci yarıda ise farkımızı ortaya koyduk. Burada bizim agresif savunmamız çok önemliydi. Bugün atamadık ama rakibi tutarak yendik. Bu da takımımızın kazanma karakterini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Seride 16 Haziran Salı günü oynayacakları dördüncü maça değinen Sarıca, bu müsabakada çok daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.