SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun imzasının ardından gözler yapılacak transferlere çevrildi. Başkan Dursun Özbek, Hamzaoğlu'nun raporu ile kolları sıvayacak. Galatasaray'ın ilk hedefi iç transferde önünü netleştirip ona göre transfer politikası uygulamak…

İşte Aslan'ın transferde izleyeceği adımlar…

1- İLK HEDEF MELO

Inter başta olmak üzere İtalya, Katar, Brezilya, Almanya ve İspanya'dan teklifler alan Melo için Galatasaray'a da dolaylı olarak birçok teklif ulaştı. Aldığı çok sayıda teklifinde etkisi ile kalan 1 yıllık kontratını yenilemek isteyen Melo ile yönetim masaya oturacak. Brezilyalının menajeri haftaya İstanbul'a gelecek ve görüşmeler yapılacak.

2- STEPNESİ DE JONG

Melo'nun yanıtına göre bu bölgeye takviye yapacak olan G.Saray, Brezilyalı ile anlaşamazsa ilk sıraya forvetin yanı sıra ön libero transferini alacak. Aslan, Melo ile yolları ayırırsa liste başı Milan ile kontratı sona eren Nigel De Jong olacak. G.Saray, savaşçı kimliği ve bonservis bedeli olmaması nedeniyle Hollandalı için şartları zorlayacak.

4- REİS İMZALIYOR

Sözleşmesi sona eren Sabri Sarıoğlu ile Hamza Hamzaoğlu'nun raporu üzerine imzalar atılacak. Sezon içinde Abdurrahim Albayrak'ın da kontrat sözü verdiği futbolcu için Başkan Özbek de onay vermişti. Yıllık 1.2 milyon dolar kazanan tecrübeli oyuncu ile aynı şartlarda 2 yıllık mukavele yapılacak.

5- LEJYONER FORVET

Galatasaray’ın dış transferde önümüzdeki hafta bitirmek istediği mevkii forvet bölgesi olacak. Hamza Hamzaoğlu'nun şart koştuğu bölgede Galatasaray, Gignac ve Oumar Niasse'nin yanı sıra çok sayıda golcü ile temas halinde. Bu transfer mutlaka 5 Temmuz'daki sezon başı kampına yetiştirilecek.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:12:54,