SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes’ten iptal başvurusu

Türkiye Basketbol Ligi Play-Off final serisinde Pınar Karşıyaka’ya 71-65 mağlup olarak seride 2-1 geriye düşen Anadolu Efes, maçtan önce iptal için Basketbol Federasyonu’na başvurdu.

Güncellenme: 22:07, 14/06/2015
Anadolu Efes’ten iptal başvurusu

Efesliler iptale gerekçe olarak salona kapasitesinin üzerinde seyirci alınması, merdiven boşluklarının dolması ve bir potanın nizami standartlarda olmamasını gösterdi. Karşıyaka'dan görevliler oyuncular ısınmadan önce potayı tamir etti. Federasyon yetkilileri itirazı tutanaklara geçse de maç oynandı. İstanbul temsilcisi ev sahibi olduğu serinin ikinci karşılaşmasının ardından oyuncusu Heurtel'e verilen 2 maçlık cezayı protesto etmek için parkeye formalarında siyah bantla çıktı.

SİYAH BANT NEDENİYLE CEZA GÜNDEMDE Efes'in siyah bant nedeniyle Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'ndan ceza alması gündemde. Anadolu Efes Antrenörü Dusan Ivkovic de maç sonrası hakemlerden dert yandı. Kendilerinin 9, Karşıyaka'nın 30 faul attığını söyleyen deneyimli çalıştırıcı, “Rakibi tebrik edemiyorum. Resmen 8 kişiye 5 kişi oynadık” dedi. Anadolu Efes cephesinin itirazlarını doğru bulmadığını söyleyen Pınar Karşıyaka Antrenörü Ufuk Sarıca ise, “Biz sezon başından beri aynı salonda oynuyoruz. Maç öncesi itirazlarına anlam veremedim” diye konuştu. Mavi-beyazlılarda karşılaşmada sakatlanan Krstic'in çapraz bağlarında kopma şüphesi var. Sırp oyuncunun durumu MR'ın ardından belli olacak. Oyundan çıkarken taraftarlara hakaret içerikli hareket yapan oyuncu de ceza alabilir.

OTELE BİLE DENETLEME ANADOLU Efes'in Pınar Karşıyaka'yla oynayacağı final serisi için İzmir'e kulüp aşçısıyla geldiği ortaya çıktı. Basmane semtindeki Ramada Otel'de kalan İstanbul temsilcisinin kulüp aşçısı, otelde oyuncular için çıkan yemekleri denetliyor. Efes'in yemeklere herhangibir yabancı madde atılması ihtimaline karşı bu önlemi aldığı öğrenildi.