SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü, 3 yıllık yeni sözleşme imzaladığı teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun alacağı ücreti açıkladı.

Galatasaray Sportif Sinai ve Ticaret Yatırımlar AŞ’nin Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yer alan açıklamada, Hamzaoğlu’nun 3 yıl için toplam 6 milyon dolar alacağı kaydedildi.

Hamza Hamzaoğlu ile 2015-2016, 2016-2017 ve 2017-2018 sezonlarını kapsayan 3 dönem için anlaşmaya varıldığı belirtilerek, başarılı teknik adama her bir sezon için net 2 milyon dolar ödeneceği aktarıldı.

Hamza Hamzaoğlu’na takımın Süper Lig’de şampiyon olacağı her bir sezon için net 250 bin dolar ve Türkiye Kupası’nı kazanacağı her bir sezon için net 125 bin dolar ödeneceği bildirildi.

Açıklamada, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ndeki başarılar için ödenecek primler için şu ifadelere yer verildi:

“Teknik direktöre takımın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynayacağı her bir sezon için net 125 bin dolar, yarı final oynayacağı her bir sezon için net 250 bin dolar, final oynayacağı her bir sezon için net 500 bin dolar, şampiyon olacağı her bir sezon için net 1 milyon dolar ödenecektir. Aynı zamanda teknik direktöre takımın UEFA Avrupa Ligi’nde final oynayacağı her bir sezon için net 300 bin dolar, şampiyon olacağı her bir sezon için net 600 bin dolar ödenecektir. İlgili primler, ulaşılan en yüksek başarı dikkate alınarak ödenecek olup, kümülatif olarak değerlendirilmeyecektir.”