SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Hamza Hamzaoğlu, 3 yıllık yeni sözleşmeye Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen törenle imza attı. Törende Başkan Dursun Özbek ve yönetici Cüneyt Tanman da hazır bulundu. Basın mensuplarının transfer sorularına karşın Başkan Özbek ser verip sır vermezken Hamzaoğlu önümüzdeki sezonun geçtiğimiz sezondan daha zor geçeceğini söyledi.

İmza töreninde ilk olarak söz alan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Hamzaoğlu’na sarı-kırmızılı kulübe verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve Yönetim Kurulu olarak Hamza Hamzaoğlu’nun her zaman arkasındayız’ dedi.

Hamza Hamzaoğlu ise göreve geldikten sonra söz verdiği başarılara ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek önümüzdeki sezonlarda da aynı başarıları yaşatmak için çok çalışacağını söyledi.

Hamzaoğlu’ndan sonra söz alan Cüneyt Tanman ise göreve geldiği gibi Hamza Hoca’nın kucağına 2 kupa bıraktığını bundan sonra da kupalar kazanmak için el birliği ile çalışacaklarını belirtti.

“RAKİPLERİMİZ AYNI SENARYOYU YAŞAMAK İSTEMİYOR”

Konuşmaların ardından törende basın mensuplarının soruları cevaplandırıldı. Hamza Hamzaoğlu, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın yeni teknik direktörlerinin de sözleşme imzaladığının hatırlatılması üzerine şu cevabı verdi:

“Rakiplerimiz bizden daha hırslı ve azimli bir şekilde hazırlanıyorlar lige, bu kesin. Önümüzdeki sezon bu senaryoyu yaşamak istemeyeceklerdir. Bizde her şeyin farkındayız. Başarının sonu yok. Önümüzdeki sezona çok çiddi bir şekilde hazırlanacağız. Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursaspor, Başakşehir… Çok takımın mücadele edeceği zorlu bir lig bekliyorum önümüzdeki sezon.”

“DÜNYADAKİ BÜTÜN YILDIZLAR G.SARAY’DA OYNAMAK İSTİYOR”

Transferler konusundaki soruya yanıt veren Dursun Özbek ise isim vermekten kaçınırken Galatasaray’ın yıldızlar topluluğu olduğunu ve dünyadaki bütün yıldızların Galatasaray’a gelmek istediğini söyledi. Özbek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Transfer sezonu başladı. Bizim en doğru yaptığımız iş hocamzla sözleşme imzalamak. Hocamızın direktifleri doğrultusunda ilerleyeceğiz. Elimizde listemiz var, kendi içimizde konuşuyoruz. Eksiklerimizi hocamızın öngürdüğü biçimde çözeceğiz. Galatasaray zaten bir yıldzılar topluluğu ve dünyadaki bütün yıldızlar Galatasaray’da oynamak istiyor. Biz halka açık bir şirketiz. Bu yüzden hemen açıklama yapmak doğru olmaz.”

Törende son olarak söz alan Başkan Dursun Özbek, Hamza Hamzaoğlu’nun şampiyonlar ligi için de önemli projeleri olduğunu belirtti ve sözlerini şöyle tamamladı:

“Hocamız Şampiyonlar Ligi’nde yapmak istediklerini bize anlattı. Bu bir süreçtir, projedir. Uzun vadeli değil orta vadelidir ama hocamız Galatasaray’da uzun vadelidir, kalıcıdır. Projesini de sonuna kadar götürmesini istiyorum.”