SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarıca: “Taş gibi takımız, pes etmiyoruz”

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, Anadolu Efes galibiyeti sonrasında zorlu bir maçtan galibiyetle ayrıldıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Güncellenme: 00:27, 12/06/2015
Sarıca: “Taş gibi takımız, pes etmiyoruz”

Rakipleriyle oynadıkları ikinci maçta ilk karşılaşmanın benzerini yaşadıklarını savunan Sarıca, “Bütün maçı önde götürdük. Bu sefer daha az hata yaptık. Maçın sonunda şans bizden yanaydı. Tabii sadece şansla değerlendirmemek lazım, faul atışlarını atabilseydik daha erken biterdi. Takımımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Birbirlerine olan inançlarının hiç sarsılmadığını anlatan Ufuk Sarıca, “Sonuçta taş gibi takımız, maçı hiç bırakmıyoruz. Seri bitmedi, sadece eşitledik. Kadro olarak baktığınızda Anadolu Efes avantajlı. Saha avantajı bizde. İzmir’de taraftarlarımızla daha dinç, daha dirençli ve farklı olacağız. Ümit ediyorum İzmir’deki iki maçı da kazanacağız” diye konuştu.

Sarıca, istikrarlı tempolarıyla ilgili bir soru üzerine, “Bunun arkasında sihir ya da büyü yok. Çok iyi çalışan bir takımız. Sonuçta tempolu oynadığımız için bundan taviz vermiyoruz. Bizim tarzımız bu. Herhangi bir terslik olmadığı sürece de buna devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.