SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Münih’ten Schweinsteiger açıklaması!

Almanya Bundesliga takımlarından Bayern Münih'in yıldızı Bastian Schweinsteiger'in geleceği hakkında önemli açıklamalar yapıldı.

Güncellenme: 11:16, 12/06/2015
Münih’ten Schweinsteiger  açıklaması!

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Almanya Bundesliga şampiyonu Bayern Münih’te forma giyen Bastian Schweinsteiger hakkında çıkan ayrılık dedikodularına yönetici Karl-Heinz Rummenige açıklık getirdi.

Münih’in 31 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu için Manchester United’ın nabız yokladığı, teknik direktör Louis van Gaal’in kadrosunda görmek istediği iddia edildi.

Bayern’in CEO’su Karl-Heinz Rummenige ise iddialar karşısında Alman futbolcunun takımdan ayrılmak konusunda herhangi bir talebi olmadığını dile getirdi.

Ancak yine de Schweinsteiger’in ayrılmak istemesi halinde buna izin vereceklerini belirten Rummenige, “Bastian’dan konuyla ilgili bir talep gelmedi. Ama bu konuyla ilgili görüşümüz açık. Bastian bize bir görüş bildirirse bununla ilgili düşüncemiz olurdu. Ama böyle değil” dedi.

Rummenige ayrıca Mario Götze hakkında açıklamalarda bulunurken, “Götze’nin sözleşmesi 2017 yılında sona eriyor ve bunun dışında hiçbir durum söz konusu değil.