SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonu Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluklarıyla çifte zaferle kapatan Galatasaray’da transfer çalışmalarına teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile sözleşme imzalanmasının ardından hız verilecek.

Yönetim, 2 kupayla tarihi bir başarı elde eden Hamzaoğlu’na düzenleyeceği törenin ardından başarılı teknik adamın vereceği liste doğrultusunda düğmeye basacak. Sezonun sona ermesinin ardından şu ana kadar sadece Bilal Kısa ile anlaşmaya varan sarı-kırmızılılar, öncelikle kadroda düşünülmeyen isimleri uygun şartlarda elinden çıkaracak.

Geçtiğimiz sezonlarda yaz kamplarını çok sayıda oyuncuyla birlikte yapmak zorunda kalan Galatasaray’da teknik direktör Hamzaoğlu, makul sayıda oyuncuyla sezona hazırlanmak istediğini yönetime bildirdi. Yönetim de takımda yer alması düşünülmeyen isimlerin listesini Hamzaoğlu’ndan aldı. Yönetim en kısa zamanda kadroda bu isimlerle yollarını ayıracak.

Transfer çalışmalarında dikkatli ve titiz bir çalışma yürüten sarı-kırmızılılar, yeni sezonda uygulamaya konulacak olan yabancı kuralını da düşünerek yüksek maliyetli transferlerden uzak duracak. Teknik direktör Hamzaoğlu’nun da yönetime kadro kimyasının bozulmaması ve doğrudan takıma katkı sağlayacak kaliteli isimler üzerinde yoğunlaşılması gerektiğini ilettiği öğrenildi.

Kadro yapısını korumayı planlayan sarı-kırmızılılar’da takımın yıldız isimlerine gelecek teklifler ise değerlendirmeye alınmayacak. Wesley Sneijder, Fernando Muslera, Felipe Melo, Alex Telles ve Burak Yılmaz gibi isimlerin dış basında adı dünya devleriyle anılsa da Galatasaray Yönetimi, yıldızlarını takımda tutmak için gereken çalışmayı yerine getirecek.

Ligtv