SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar’ın yeni hocası…

Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, sürpriz bir çıkış yaparak teknik direktörleri Cihat Arslan'ın Akhisar Belediyespor'la anlaştığını duyurdu.

Güncellenme: 15:49, 12/06/2015
Akhisar’ın yeni hocası…

Akhisar Belediyesor, teknik adam sayısını ikiye indirdiklerini açıklarken Balıkesirspor Başkanı Aktürk, geçen sezonun son 6 maçında takımının başına getirdikleri Cihat Arslan konusuna açıklık getirdi.

Başkan Aktürk’ün yeni sezonda da göreve devam etmesi beklenen Cihat Arslan’ın Akhisar Belediyespor’la anlaştığını açıklaması, her 2 kulüpte de şaşkınlık yarattı.

Akhisar Belediyespor’da isminin geçtiği dönemde, “Süper Lig’de çalışmak isterim ama teklif yok” diyen Cihat Arslan’ın anlaştığını açıklayan Başkan Tuna Aktürk, şunları söyledi:

“Cihat Arslan, Süper Lig’de çalışmak istiyorsa, yapacak bir şeyimiz yok. Bize karşılıklı anlaşarak ayrılmak istediğini bildirdi, biz de istifa etmesini söyledik. Sözleşmesinde tazminat maddesi yok ama biz yine de istifasını bekliyoruz.”

Bu arada Cihat Arslan’ın Balıkesirspor’un Boşnak golcüsü Zec’i de Akhisar Belediyespor’a götürmek istediği öğrenildi.

SÜPER LİG UMUDU SÜRÜYOR

Geride bıraktığımız sezon PTT 1’inci Ligi’ne düşen Balıkesirspor’un Süper Lig’de kalma umudu devam ediyor. Ligler tescil edilmesine rağmen TFF ve Kulüpler Birliği’nin bu konudaki başvurularına olumlu yaklaştığını, konunun önümüzdeki günlerde gündeme geleceğini söyleyen Başkan Tuna Aktürk, “Bu olay sadece Balıkesirspor’un, Kardemir Karabükspor’un ya da Kayseri Erciyesspor’un olayı değil. Biz tüm liglerde küme düşmenin kaldırılmasını istiyoruz. Kulüpler Birliği’nin yaklaşımı olumlu. Umutla bekliyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:46,