SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi Play-Off final serisinde normal süresi 81-81 biten ilk maçta Anadolu Efes’e deplasmanda 95-92 yenilen Pınar Karşıyaka, bu akşam seriyi eşitlemek için parkeye çıkacak.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak mücadeleyi Lig TV 3 yayınlayacak. İki kez 13 sayı farkla öne geçtiği ilk karşılaşmayı uzatmada hatalı hakem kararlarının da etkisiyle kaybettiklerini öne süren yeşil kırmızılılar, ikinci randevuyu kazanıp İzmir’e avantajlı dönmeye çalışacaklarını söylediler. Toplam 4 galibiyete ulaşan tarafın şampiyon olacağı seride üçüncü maç 14 Haziran Pazar, dördüncü maç 16 Haziran Salı günü İzmir’de oynanacak.

Bu arada İstanbul’daki ilk müsabakanın son saniyelerinde Gabriel’e pota altında çalınan yanlış hücum faul kararı ve Strawberry’e yapılan faulün verilmemesine tepkiler devam ederken antrenör Ufuk Sarıca, “Böyle bir maçta çalınan ve çalınmayan faulleri garipsedik. Seriyi burada 1-1 yapabiliriz, veya 2-0 geriye de düşebiliriz. Ama biz hiç vazgeçmedik, bu seriden ve şampiyonluktan da vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu ise, “Son bölümde 2 hata da aleyhimizeydi. Bunlarla sineceğimizi düşünenlere rövanşta cevap vereceğiz. Bu bizi daha da kenetledi, hırslandırdı” diye konuştu.

ABDİ İPEKÇİ ARENA

Karşıyaka taraftarları, final serisinin ilk mücadelesinde Abdi İpekçi Spor Salonu’nu Karşıyaka Arena’ya çevirdi. Yeşil kırmızılılar, 9 otobüsün yanı sıra özel araçlar ve havayoluyla İstanbul’a akın etti. Bu kentte yaşayan taraftarlarla birlikte yaklaşık 2000 Karşıyakalı, takımlarına destek verdi. Taraftarlar, bu akşam da takımlarını salonda yalnız bırakmayacaklarını açıkladılar.

Yayınlanma Tarihi:07:30,