SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kazakistan, Türkiye’yi favori görüyor

Kazakistan Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Yuri Krasnozhan, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda cuma günü Türkiye ile yapacakları maçta rakiplerinin favori olduğunu söyledi.

Güncellenme: 18:27, 11/06/2015
Kazakistan, Türkiye’yi favori görüyor

Karşılaşmanın oynanacağı Ortalyk Stadı’nda, futbolcular Samat Smakov ve Heinrich Schmidtgal ile birlikte basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Krasnozhan, Türk Milli Takımı’nın son dönemde oynadığı maçlarda ortaya koyduğu performansla ilerleme gösterdiğini kanıtladığını kaydetti

Krasnozhan, yarın oynayacakları maçın skoru için tahminde bulunamayacağını belirterek, “Türkiye maçın favorisi. Tabii ki biz de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Türk Milli Takımı’nın güçlü ve zayıf yönleriyle ilgili bir soru üzerine ise Krasnozhan, “Türkiye’nin birçok güçlü yönü var. Hızlı oynuyorlar. Ancak zayıf yönlerini de görebilmek ve bunları kullanmak gerekir” cevabını verdi.

Yuri Krasnozhan, yarın sahaya çıkacak oyuncularının maçı kazanmak için ellerinden gelen tüm gayreti sarf edeceklerinden emin olduğunu da sözlerine ekledi.

Kazakistan Milli Takımı futbolcuları Samat Smakov ve Heinrich Schmidtgal ise Türkiye ile yaptıkları ilk maçı 3-1 kaybettiklerini, ancak yarınki karşılaşmada farklı bir oyun ortaya koymak istediklerini dile getirdiler.

Hazırlıklar tamamlandı

Kazakistan Milli Futbol Takımı, Türkiye maçının hazırlıklarını karşılaşmanın oynanacağı Ortalyk Stadı’nda yaptığı antrenmanla tamamladı.

Teknik direktör Yuri Krasnozhan yönetimindeki çalışmanın ilk 15 dakikası basına açık gerçekleştirilirken, basına kapalı bölümde yarınki maçın taktik provasının yapıldığı bildirildi.