SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni hocasını tanıyın

Bir dönem Kayserispor’u çalıştıran Domingos Paciencia ile Gaziantepspor’da görev yapan Jose Couceiro, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün Jose Mourinho’yu andırdığını, çılgın ve cesur yapısını takımına aşıladığına aktardı.

Güncellenme: 08:09, 11/06/2015
Fenerbahçe’nin yeni hocasını tanıyın

Fenerbahçe’nin önceki gün Türkiye’ye getirdiği Portekizli teknik direktör Vitor Pereira, sarı-lacivertli yöneticilerle bir araya geldi ve her konuda anlaşma sağlandı. Olympiakos’un dün gece sözleşmesini feshettiğini açıklamasının ardından bugün imza atması beklenen 46 yaşındaki çalıştırıcıyı, Türkiye’de daha önce görev yapan Portekizli teknik adamlar Domingos Paciencia ve Jose Couceiro yorumladı. Sabah’ın haberine göre; Portekiz’de yayın yapan Publico gazetesi aracılığıyla ulaştığımız iki hoca, Pereira hakkında merak edilenleri anlattı:

GERGİN VE OLDUKÇA AGRESİF

Kayserispor’da kısa bir süre çalışan Paciencia, F.Bahçe’nin doğru seçim yaptığını belirterek, “Pereira Porto’dayken yaptığı işleri yakından takip ediyordum. Jose Mourinho’nun futbol anlayışını, ekolünü, hatta sizleri bazen sinir edecek hazır cevaplığını da yanında getirecek. Her zaman biraz gergin, agresif, fazlaca kazanmak isteyen, mağlubiyete tahammülü olmayan bir teknik adam” yorumunu yaptı.

TARAFTARI MUTLU EDER

2009 yılında Gaziantepspor’da görev yapan Couceiro ise, “Vitor Pereira var olan geleneklerin devamı için çok ideal bir isim. Porto, Jose Mourinho ve Villas Boas’la şampiyon olmuştu. O da geleneği devam ettirdi. Olympiakos’un zaten Yunan liginde rakibi yoktu, yapması gereken geleneği devam ettirmek oldu. F.Bahçe’de de bir kurulu düzen var. Şampiyonluklar yaşamış tecrübeli isimler. Pereira onlarla geleneği devam ettirecektir. Eminim Türkiye’de Fenerbahçe Kulübü’nün ve taraftarının beklentilere karşılık verecektir” ifadesini kullandı.