SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, başkanlık seçimi öncesi kendisine çok büyük bir destek olduğunu belirterek, “Herkes istikrardan yana. Kulüpler Birliği’ne, bize destek veren kulüplere ve başkanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda yarın Kazakistan ile deplasmanda yapacağı maç için bu ülkeye giden Demirören, Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, Türkiye’ye mutlu dönmek istediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Kazakistan’a kazanmak için gidiyoruz. Alınacak kötü bir netice, turnuvadaki şansımızı tamamen bitirecek gibi gözüküyor. Hocamız ve futbolcular da bunun bilincindedir. Son iki maçtır iyi bir çıkış yakaladık, bunun devamını diliyoruz. Türkiye’ye de mutlu bir şekilde dönmek istiyoruz.”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 25 Haziran’da yapılacak olağan seçimli genel kuruluyla ilgili görüşleri de sorulan Yıldırım Demirören, “Futbol ailesi için hayırlı olsun. Kulüpler Birliği’ne, bize destek veren kulüplere ve başkanlara teşekkür ediyorum. Çok büyük bir destek var, herkes istikrardan yana. İnşallah bu şekilde de devam eder ama bu bir seçimdir. Sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz. Her kulüp kendi adayını muhakkak belirleyecek ve ona göre oy verecek. Osmanlıspor dün toplantıya katılmamıştı ve çekimser oldukları söylenmişti. Dün akşam onlar da bizi desteklediğini açıkladı. Seçime iki hafta gibi bir zaman var. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Galatasaray Kulübü’nün eski başkanı Duygun Yarsuvat’ın Futbol Federasyonu başkanlığına adaylığıyla ilgili bir soru üzerine de Demirören, “Başkanlık müracaatlarını yapan her Türk vatandaşı aday olabilir. Hayırlı olsun” ifadesini kullandı.