SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bölükbaşı: “Gelecek yıl Avrupa’da olacağız”

Bölükbaşı, yaptığı açıklamada UEFA'nın verdiği 1 sezon Avrupa kupalarından men cezasının kaldırılması için yaptıkları başvuruya bu akşam yanıt geldiğini hatırlattı.

Güncellenme: 22:53, 11/06/2015
Bölükbaşı: “Gelecek yıl Avrupa’da olacağız”

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nden (CAS) gelen kararla, Avrupa kupalarından men cezasını bu sene tamamlayacaklarını, gelecek yıl Avrupa’da mücadele edebileceklerini söyledi.

CAS’ın kararını spor hukukçularının yorumladıklarını ve karşılığında sevindirici bir sonuçla karşılaştıklarını anlatan Bölükbaşı, şunları kaydetti:

“Karar ilk başlarda yanlış yorumlandı. Ben olumlu bir karar geleceğini biliyordum. CAS’tan gelen kararla, Avrupa kupalarından men cezasını bu sene tamamlamış olacağız. Gelecek yıl Bursaspor olarak Avrupa kupalarına katılabileceğiz”

CAS’ta yapılan ve yaklaşık 4 saat süren duruşmada 2 saat etkili bir konuşma yaptığını vurgulayan Bölükbaşı, “Bunun yanında Bursa kentinin ismi etkili oldu. Sonuçta Bursa için motivasyon oldu. Bizim için sevinçli bir haberdir. Böyle olacağını hep ümit ettik ve ümidimiz boş çıkmadı. Bursaspor yeni stadında yeni sezona damgasını vuracaktır ve seneye de Avrupa kupalarında mücadele edecektir” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:22:34,