SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü, Akyazı Spor Kompleksi’nin yapımını sürdüren TOKİ ile aralarında sorun yaşandığı şeklinde medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, TOKİ ile Trabzonspor arasında herhangi bir olumsuzluğun olmadığı belirtilerek, “Tam bir işbirliği içinde tarafların Trabzonspor’un yeni mabedini inşa etmek için yoğun çaba sarf ettiğini belirtmek isteriz” ifadesine yer verildi.

Trabzonspor’un Akyazı Spor Kompleksi çalışma alanına alınmadığı şeklindeki haberlerin gerçek dışı olduğu vurgulanan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“TOKİ, taraftarlarımızın, çalışma alanında fotoğraf çekimi hususunda prensip kararı almış olup, bu tür taleplere olumlu cevap vermemektedir. Son yaşanan olayda da böyle bir talepte bulunulmuş olup, talebe cevaben yazılı olarak geri dönüş yapılmıştır. Büyük başarılara imza atacağımız yeni mabedimiz her geçen gün sona doğru yaklaşmaktadır. Merakla beklediğiniz tüm fotoğraflar Trabzonspor’un resmi hesaplarından paylaşılmaya devam edilecektir.”