SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, Alman Sportbild dergisine verdiği röportajda, anlaşması gelecek sezon sona erecek teknik direktör Pep Guardiola’nın sözleşmesinin uzatılması konusunun, bu yılın ikinci yarısında masaya yatırılacağını söyledi.

Sözleşme uzatılması için teknik direktöre inanmanın ve güven duymanın önemli olduğunu vurgulayan Rummenigge, “Pep Guardiola’ya inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

Rummenigge, Bayern Münih’in bu sezonki transfer politikasına, İspanyol teknik adamın bakış açısı hakkında bilgi vererek, “Guardiola, Münih’teki kültürü seviyor. 100 milyon avroluk transferler yapamayacağımızı biliyordu. Açık bir şekilde ifade etmek istiyorum, bu olmayacak. Bayern Münih, kesinlikle 100 milyon avroya oyuncu almayacak” ifadelerini kullandı.

Bayern Münih’in Borussia Dortmund’da forma giyen İlkay Gündoğan’la ilgilendiği yönünde basında çıkan haberleri de değerlendiren Rummenigge, “Son dönemde bu konuda çıkan haberler, yeterli derecede bilgi veriyor” diye konuştu.

Borussia Dortmund ile gelecek sezonun sonuna kadar sözleşmesi bulunan ve mukavelesini uzatmayacağını açıklayan İlkay Gündoğan’ın, Bayern Münih’ten yüksek miktarda ücret talep ettiği ve Bavyera kulübünün transferden vazgeçtiği öne sürülmüştü.