SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son 4 sezonda gelen 3 şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Felipe Melo artık G.Saray ile tam anlamıyla yol ayrımına girdi… Geldiği günden bu yana saha içindeki agresif tavırları nedeniyle rakipleri ile sürekli gerilim yaşayan Sambacı, bunu kendi takım arkadaşları ile de sık sık tekrarlamaya başlayınca hem yönetimin hem de teknik heyetin sabrı taştı.

Riera’yı Florya'da döven, Gökhan Zan ile idmanda tartışan Brezilyalı oyuncu bunun yanı sıra çok sayıda da vukuata imzasını atarken son olarak kupa maçında Sabri ile de saha içinde kavga etmesi sonunu hazırladı.

Sadece kavga ettiği takım arkadaşları ile değil tüm futbol takımında kendisi ile yıldızı barışan kimsenin bulunmaması Hamza Hamzaoğlu ve ekibinin çare aradığı bir sorun olurken gelen teklifler nedeniyle oyuncunun da kafası karıştı.

MİLADI DOLDU!

Inter’in yanı sıra Arsenal ve Katar'dan da teklif alan oyuncu, Bursaspor ile oynanan Türkiye Kupası maçı öncesinde bunu Hamzaoğlu'na iletti ve ayrılmak için nabız yokladı. Hocasının sözleşme uzatma konusunda fikrini de isteyen Melo, “Ayrılmak isteyeni takımda tutamayız” yanıtı sonrasında tam anlamıyla ipleri koparırken yönetim de Brezilyalı'nın Türkiye'de miladının dolduğu düşüncesini paylaşınca ayrılık kaçınılmaz hale geldi.

1 sezon daha kontratı bulunmasına rağmen kurallar gereği gelecek sezon alacağı 3.1 milyon Euro'yu bonservis olarak getirmesi durumunda serbest kalacak olan Melo için menajeri de temaslara başlarken, 1 hafta içinde transferin netlik kazanması bekleniyor.

Son vukuatını Türkiye Kupası finalinde Sabri ile saha içinde kavga ederek yapan Melo, 2012'de takım arkadaşı Riera'yı ciddi şekilde darp edip gözünü morartmıştı.

Felipe Melo, bu sezon Süper Lig'de 20 maça çıkarken 1 gol kaydedip 1 kez de asist yaptı.

Şampiy10