SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de ‘Yıldırım’ görüşme!

Fenerbahçe iki yıllık anlaşmaya vardığı Vitor Pereira’yı dün İstanbul’a getirdi. Portekizli çalıştırıcı resmi imzalar atılmadan önce kendisi ile tanışmak isteyen Başkan Aziz Yıldırım ile bugün biraraya gelecek. Yıldırım, Pereira’ya kulübün beklentilerini ve hedeflerini bizzat anlatacak.

Güncellenme: 07:24, 10/06/2015
Fenerbahçe’de ‘Yıldırım’ görüşme!

Fenerbahçe’nin iki yıllık anlaşmaya vardığı Portekizli teknik direktör Vitor Pereira dün İstanbul'a geldi. Fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü Giuliano Terraneo ile birlikte İstanbul'a gelen Pereira, Atatürk Havalimanı'ndan herhangi bir açıklama yapmadan ayrıldı.

Başarılı çalıştırıcı bugün Başkan Aziz Yıldırım ile biraraya gelecek. Resmi imzalar atılmadan önce Pereira ile tanışmak isteyen Başkan Yıldırım, Portekizli çalıştırıcıya kulübün beklentilerini ve hedeflerini bizzat anlatacak. Bu tanışma ve konuşmaların ardından resmi imzalar atılacak.

Yetenek ve istek

Uzun araştırmalar sonrası Portekizli hocada karar kılan Sportif Direktör Guiliano Terraneo ise 46 yaşındaki çalıştırıcı için çok olumlu bir rapor hazırladı.

Teknik adam konusunda tek yetkili olan Terraneo, Başkan Aziz Yıldırım'a neden Pereira'yı tercih ettiğini ve görüşülen diğer teknik adamlardan niçin vazgeçtiğini açıkladı.

Vitor Pereira'nın tercih edilmesindeki en büyük iki etken görüşülen birçok teknik adamdan daha başarılı ve yetenekli olması ve ücret konusunu sürekli ikinci plana atmasıydı. Portekizli hocanın dışında görüşülen tüm teknik adamlar öncelikle alacakları ücret ve maddi taleplerini belirtirken, Pereira projeye ve hedeflere odaklandı. Bu durum Sportif Direktör Terraneo'yu fazlasıyla etkiledi.

Skorer