SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Albayrak ve Dürüst tartışmaları bitirdi!

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek ile kupa seremonisinde kürsüye çıkmamaları gündem olan Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst, basın mensuplarına birlikte açıklama yaptı.

Güncellenme: 14:28, 10/06/2015
Albayrak ve Dürüst tartışmaları bitirdi!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, futbol takımının şampiyonluk kutlamalarında kürsüye çağrılmamaları tartışma konusu olan eski yöneticiler Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst’le birlikte basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Sarı-kırmızılı kulübün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen haziran ayı olağan divan kurulu toplantısı öncesi, başkan Dursun Özbek ile eski idareciler Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst yan yana geldi.

Albayrak ve Dürüst’le yakın arkadaş olduklarını aktaran Özbek, “Birlikte çalıştık, birlikte emek verdik. Beraber başarıya ulaştık. Gayet hoş bir tablo. Onların emeklerini kimse inkar edemez. Geçen sezon beraber savaştık ve beraber başarıya ulaştık. Kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı eski yönetici Ali Dürüst ise, şampiyonluk kutlamasında kürsüye çıkmamalarının polemik konusu olduğunun aktarılması üzerine, şunları söyledi:

Biz bir ekiptik. Orada zaten Abdurrahim Albayrak’la birlikte düğün sahibiydik. Bir yanlış anlaşılma yok. Bir ekip olunduğunda başarı geliyor. Biz 7 ay boyunca bir ekip olduk. İnşallah bundan sonra başkan yeni yönetimiyle aynı havada devam eder ve tekrar başarıya koşarız. Biz bir araya getiren Duygun Yarsuvat’a da teşekkür etmek lazım. Önümüzü açtı. Çok rahat çalıştık ve onun pozitifi havasıyla buraya geldik. İnşallah önümüzdeki sene sonunda yine böyle kutlamalar olur ve yine geliriz.

Sarı-kırmızılı eski yönetici Abdurrahim Albayrak da, “Bu hepimizin başarısıdır. Tek bir kişinin değil” derken, “Bu yönetim 7 aylık döneminde tarih yazdı. Altın harflerle tarihe geçti. Kimsenin bu kadar başarı beklemediği bir ortamda, bir olduk, birlik olduk. İki kupa aldık, şampiyon olduk. Bunun arkasında kimse bir şey aramasın. Aramızda hiçbir sıkıntı yoktur. Biz her zaman buradayız. Bugün beraberiz yarın da beraberiz” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından Özbek, Dürüst ve Albayrak, birlikte basın mensuplarına görüntü verdiler.

Yayınlanma Tarihi:12:54,