SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Duygun Yarsuvat döneminde mali işleri yürüten Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, şimdiden işi sıkı tutmak için kolları sıvadı, yönetimiyle birlikte futbol takımındaki para politikasını belirledi.

Galatasaray'ı iki yılda ekonomik anlamda düzlüğe çıkaracağı garantisini veren Başkan Özbek, yaz döneminde har vurup harman savurmayacak. Cim-Bom'un yeni yönetimi, şampiyon takımın ihtiyaçlarını ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun taleplerini dikkate alarak hareket edecek ama asla ölçüsüz ve hesapsız davranmayacak.

DÜŞÜK MALİYET

Erkek Basketbol Coachu Ergin Ataman'ın ücretini 800 binden, 500 bin euroya indirerek yeni dönemle ilgili ipuçları veren Özbek ve ekibinin futboldaki transferde de faydalı ama düşük maliyetli isimlere yöneleceği bildirildi.

Bu bağlamda da alınacak yeni transferlerin ücretinin yıllık tavan ücretinin 1.5 milyon euro olması planlanıyor. Böylece takımın maliyetini düşürmeyi hedefleyen ve önümüzdeki yıllarda Avrupa Kupaları'na katılmama riskini ortadan kaldırmayı amaçlayan yönetim, listeye alınan isimlerin bonservis bedeli bulunmamasına da dikkat ediyor.

Sözleşmesi sona eren oyuncularla flört eden sarı-kırmızılılar, imza parası ödemeye de soğuk bakıyor.

Milliyet