SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takımı’nın Bulgaristan’la oynadığı özel karşılaşmanın ilk 11’inde yer alan genç futbolcu Emre Taşdemir, uzun yıllar milli formayı giymeyi istediğini söyledi.

Emre Taşdemir, Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Milli takıma ilk geldiği gün büyük heyecan duyduğunu ancak arkadaşları ve ağabeylerinin yakın ilgisiyle hemen adapte olduğunu anlatan Emre, “Milli olmayı bekliyordum. Çok çalıştım. Fatih Terim hocamız gençlere çok önem veren birisi. Kendisinin bana çok büyük etkisi oldu. Hedeflerim arasında A Milli Takım’da oynamak vardı. Uzun yıllar bu formayı terletip, Avrupa’da oynamak istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Bursaspor forması giyen Emre, Bulgaristan karşılamasına ilk 11’de başlamasından duyduğu mutluluğu da aktararak, şunları söyledi:

“Fatih Terim hocama bana güvenip oynattığı için çok teşekkür ediyorum. O karşılaşma hem benim hem de takımımız için iyi bir prova oldu. Kazakistan maçını en iyi şekilde tamamlayarak dönmek istiyoruz. Bu amaç için elimizden geleni yapıyoruz. Fizik ve mental açıdan zor bir sezon geçirdik. Burası milli takım. Buraya geldiğimizde her şeyi bir tarafa bırakıyoruz. Bu formayı giymek herkese nasip olmuyor. Herkes de bunun bilincinde zaten.