SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, galibiyetinden dolayı Anadolu Efes’i tebrik ederek, “İyi mücadele oldu, gerçekten çok çekişmeliydi” dedi.

Kısıtlı kadroyla arka arkaya maçlar oynadıklarını ve uzatmalarda kazanmaya çalıştıklarını aktaran Sarıca, “Baktığımızda bugün maç içinde üç kere kazandık ama sonuçta kaybettik. Uzatmada faulleri kötü attığımızı söyleyebilirim. Ayrıca ribaundla ilgili sıkıntı yaşadık. Ancak çok genç ve tamamen şampiyonluk hedefiyle kurulan bir takım var karşımızda. Böyle bir takıma karşı ortaya koyduğumuz mücadeleden dolayı bütün takımımı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Sarıca, oyuncuları Gabriel’e, ribaunda çıkarken çalınan faulü eleştirerek, sözlerini şöyle tamamladı: “Bunun faul olduğuna, bu kadar basketbol yaşantısı olan bir insan olarak inanmıyorum. Böyle bir maçta böyle bir faulün çalınmasını garipsedik. Biz seri oynuyoruz. Sonuçta 4 galibiyete ulaşacak takım kazanacak. Burada 1-1 yapabiliriz, 2-0 da olabilir. Kendi evimizde iki maç oynayacağız. Sonuç itibarıyla biz hiç vazgeçmeyen bir takımız. Bu seriden de vazgeçmeyeceğiz.”