SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dünya Kupası’nda heyecan sürüyor

Dünya Kupası’nda heyecan sürüyor

Kanada'da devam eden FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nın üçüncü gününde Nijerya-İsveç 3-3, Kamerun-Ekvador 6-0, ABD-Avustralya 3-1 ve Japonya-İsviçre 1-0 sonuçları alındı.

Kanada’da hafta sonu başlayan FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın üçüncü gününde dört maç oynandı.

Kanada’nın Vancouver kentinde BC Place Stadyumu ile Winnipeg kentindeki Winnipeg Stadyumu’nda C ve D grubu maçları yapıldı.

C grubunun ilk maçında, Kamerun Ekvador’u 6-0 mağlup etti. Kamerunlu Gaelle Enganamouit attığı 3 golle hen yıldızlaştı hem de maça damgasını vurdu. Aynı zamanda doğum gününü kutlayan Enganamouit oynadığı futbolla FIFA tarafından maçın en değerli oyuncusu seçildi.

C grubunun ikinci maçında İsviçre ile Japonya, karşı karşıya geldi. Son derece çekişmeli geçen maçı Japonya, Miyama’nın penaltıdan attığı golle 1-0 kazandı.

D grubunun ilk maçında da Nijerya ile İsveç karşı karşıya geldi. Winnipeg Stadyumu’ndaki maç 3-3 berabere sonuçlandı.

Winnipeg’de oynanan D grubunun diğer maçında ise Amerika Birleşik Devletleri ile Avustralya karşılaştı. Avustralya’yı 3-1 yenen ABD, bu skorla grubun liderliğine yükseldi.

Kupada bugün de, E ve F Grubu maçları oynanacak. F Grubu’nda Fransa-İngiltere ve Kolombiya-Meksika maçları ile, E Grubu’nda da İspanya-Kostarika ve Brezilya-Güney Kore karşılaşmaları gerçekleştirilecek.