SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Banvit’in başantrenörü Selçuk Ernak, yönetimin yeni sezonda da kendilerine görev verdiğini söyledi.

Ernak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2014-2015 sezonunda ULEB Avrupa Kupası’nda ilk 8’e girdiklerini hatırlattı.

Başarıdan mutluluk duyduklarını belirten Ernak, şöyle konuştu:

“Tabii bunu yaparken ligde çok dalgalanma yaşadık. Elimizdeki kadro, iki kulvarda birden oynayacak bir kadro değildi. Kaliteli oyuncularımız vardı, senelerce bu kulübe çok önemli şeyler verdiler. Yeteri kadar bu forma için, bu kulüp için sahadaki kavgayı verecek hislere sahip değilseniz bir yerden sonra misyon tamamlanıyor. Dolayısıyla karnınız toksa yani yeni hedefler için açlık, saldırganlık duygunuz yoksa o zaman aynı izde yürüyemiyoruz.”

Ernak, kulüp yönetiminin kararı doğrultusunda teknik heyetin görevine devam edeceğini söyledi. Ernak, “Önümüzdeki sezon için kulübümüz tekrar bizi görevlendirdi. Aynı teknik kadroyla yola devam edeceğiz. Bu teknik kadronun değerlendirmeleri ve kulübümüzün onayıyla elimizdeki yabancı kadrosu olduğu gibi değişecek. Bunların yerine daha tecrübeli, takımı daha iyi mertebelere getirebilecek, kulübe hizmet edebilecek ve kesinlikle basketbol konusuna aç oyuncular getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Selçuk Ernak, sahada savaşan, izleyenlerin de zevk alacağı bir takım oluşturmak istediklerini sözlerine ekledi.