SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım sonunda isyan etti!

Yüksek yıllık ücretin yanı sıra ekstra primler, ev, araba, uçak bileti gibi detaylı istekler, hoca maliyetini artırıyor. 5 yıl sonra rotayı yabancıya çeviren Başkan Yıldırım sıkıntılı...

Güncellenme: 07:30, 09/06/2015
Aziz Yıldırım sonunda isyan etti!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, uzun süredir devam eden teknik direktör arayışlarında isyan noktasına geldi. Yıldırım, Sportif Direktör Terraneo aracılığıyla yapılan görüşmelerde tüm teknik adamların kapıyı 3.5 ila 4 milyon Euro arası rakamlardan açması üzerine adeta çıldırdı. Yüksek yıllık ücretlerin yanı sıra görüşülen isimlerin ev, araba, gidiş-dönüş uçak biletleri, şampiyonluk ve Avrupa primlerine kadar birçok detaylı istekte bulunması rakamları daha da büyüttü. 2010 yılında teknik direktörlüğe Aykut Kocaman’ı getiren, o tarihten bu yana da hep Türk teknik adamlarla çalışan Yıldırım, 5 yıl sonra çıktığı ‘yabancı teknik direktör piyasası’ndaki fiyatlarla şaşkına döndü.

AYKUT KOCAMAN HEP GÜNDEMDE

Sabah’ın haberine göre; Yıldırım’ın kurmaylarına “7-8 oyuncu transfer edeceğiz… Bir teknik direktöre bu kadar para verirsek, takımı kurmak zorlaşır” diyerek dert yandığı belirtildi. F.Bahçe Aykut Kocaman’a 1 milyon 750 bin dolar, Ersun Yanal’a 1.5 milyon dolar, İsmail Kartal’a ise 500 bin dolar yıllık ücret ödemişti. Yıldırım’ın bu isyanının sonrasında yeniden yerli bir isme dönme olasılığı konuşulurken, Aykut Kocaman ismi gündemdeki yerini koruyor.

ARJANTİN VE İTALYA’DAN İKİ YENİ HOCA İDDİASI

Güney Amerika’ya yayın yapan Fox Sports geçen sezon San Lorenzo’ya Güney Amerika’nın Şampiyonlar Ligini kazandıran Edgardo Bauza’ya F.Bahçe yolunun açıldığını izleyenlerine duyurdu. 58 yaşındaki Bauza’nın makul ve hevesli tutumunun bu transferde rol oynadığı vurgulandı. Bir iddia da İtalya’dan geldi. Radio Marte’nin haberine göre F.Bahçe Sportif Direktörü Terraneo, Milano’da Napoli’yi çalıştıran Maurizio Sarri ile bir araya gelip teklif yaptı.