SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferde yeniden yükseliş hazırlığı

Fenerbahçe’de tekrar Aziz Yıldırım’ın yönetimine giren Ali Yıldırım, transfer hamleleriyle yeniden öne çıkıyor. Geçmiş sezonlarda başarılı örnekler sergileyen Yıldırım, kaldığı yerden devam ediyor.

Güncellenme: 07:55, 08/06/2015
Transferde yeniden yükseliş hazırlığı

Aziz Yıldırım'ın 12. kez başkan seçildiği Olağan Kongre'de yönetim listesine geri dönen Ali Yıldırım, futbol şubesine döner dönmez işlere koyuldu. 2 yıla yakın bir aradan sonra görevine başlayan Yıldırım, transferdeki ustalığını yeniden konuşturdu.

2012-13 sezonunda Aykut Kocaman ile beraber uyumlu çalışan Ali Yıldırım, o dönem flaş transferlerde başrolü oynamıştı. Dirk Kuyt, Egemen Korkmaz, Mehmet Topal ve Raul Meireles gibi yıldızlara arka arkaya imza attırılmış ve Avrupa Ligi'nde yarı finale yürüyen takımın temelleri atılmıştı.

3 Temmuz sürecinin yaşandığı 2011-12 sezonunda da takım üzerinde etkili rol oynamıştı. Ali Yıldırım şimdi de Bursaspor'un başarılı isimleri Jose Fernandao ve Şener Özbayraklı konusunda önemli mesafeler kat etti.

İlk toplantı

Yeni seçilen Fenerbahçe Yönetimi bugün ilk kez bir araya gelecek. Seçim sonrası gerçekleşecek ilk toplantıda mazbatalar alınacak ve görev dağılımı yapılacak.