SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’ye “komşu”dan hoca…

Fenerbahçe, yardımcılığını yaptığı Villas Boas'ın Chelsea'nin yolunu tutması üzerine Porto'nun başına geçerek iki şampiyonluk yaşayan ve son olarak Olympiakos'a zafer yaşatan Pereira ile temasa geçti

Güncellenme: 08:21, 08/06/2015
Fenerbahçe’ye “komşu”dan hoca…

Başarısız geçen sezon üzerine iddialı bir teknik direktörü takımın başına getirmek için kolları sıvayan Fenerbahçe yönetimi, aradığı ismi Komşu’da buldu…

Sarı-lacivertliler, Olympiakos’u Yunanistan şampiyonluğuna taşıyan Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile görüşmelere başladı.

Sportif direktör Giuliano Terraneo’nun ısrarla üzerinde durduğu Luciano Spalletti’nin artık İtalya’da çalışmak istediğini aktarması üzerine ismi gündeme gelen Portekizli teknik adam ile kurulan ilk temas olumlu geçti.

PÜRÜZ ÇIKARSA HEDEF BİELSA

Andre Villas Boas’ın Porto’yu çalıştırdığı dönemde genç teknik adamın yardımcılığını yapan, Boas’ın Chelsea’nin yolunu tutması üzerine Porto’nun teknik patronu olan Pereira kariyerine hızlı bir başlangıç yaptı. 2011-12 ve 2012- 13 sezonlarında Porto ile lig şampiyonluğu yaşayan Pereira, ardından bir sezon Al Ahli’yi çalıştırırken, geçen sezon başına geçtiği Olympiakos’u mutlu sona taşıdı. Fenerbahçe, bugün görüşmeleri sürdüreceği Pereira’yı pürüz çıkmadığı takdirde yarın İstanbul’a getirmeyi planlıyor. Pereira ile bir sorun yaşandığı takdirde ise Marsilya’nın iki yıl sözleşme uzatma talebine henüz olumlu yanıt vermeyen Şilili teknik adam Marcelo Bielsa için nabız yoklanacak. Yönetim, hafta içi yeni teknik direktör ile sözleşme imzalamayı umut ediyor.

Sabah