SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim: “Matematiksel bir ihtimalimiz var”

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, milli takımımızın Bulgaristan'ı 4-0 yendiği maçın ardından kısa bir değerlendirme yaptı.

Güncellenme: 23:13, 08/06/2015
Fatih Terim: “Matematiksel bir ihtimalimiz var”

Fatih Terim, ikinci yarıda birkaç değişiklik yapmaları gerektiğini söylerken, kritik Kazakistan maçı hakkında da konuştu.

”Tarih hepimiz için sapa bir tarih ancak UEFA herkes için bu tarihi verdi. Biz sezon planlamasını 31 Mayıs’ta bitirmek üzere yaptık. Açıkçası oyuncularımızın fedakarlığını takdirle belirtmek istiyorum. Kolay bir şey değil, sezon sonu bu sıcaktı ama futbolculuk böyle bir şey. Onlar da bunu gösteriyorlar.”

”OYUNDAN ZEVK ALDILAR”

”Devre arasında bir şey olmadı. Oyuna dokunmamız gerekti. Bile bile acaba fazla hücumcu ile oynayıp bir görelim dedik ama olmadı. Daha güçlü bir orta saha ile ikinci yarı oyun daha bir güzeldi. Bugün Bulgaristan deyip, geçmeyin. Oyundan zevk aldılar, ben bunu istiyorum, izleyenler de zevk aldı. Ben bunu istiyorum. İkinci yarı kalemize getirmediğimzi gibi futbolun her güzelliğini ortaya koyduk. Her şey vardı.”

”Kazakistan da dirençli bir takım ve fizik güçleri de fazla. Kazakistan puan açısından da çok önemli. Yenmemiz gerekiyor. Matematiksel bir ihtimalimiz var onu kovalıyoruz. Ama oynadıktan sonra sorun olmaz, oynamazsak sorun olur.”