SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erdenay’dan Periler’e moral yemeği

TBF Başkanı Hardun Erdenay ile yönetim kurulu, A Milli Kadın Basketbol Takımı teknik heyet ve oyuncularıyla şampiyona öncesi yemekte bir araya geldi.

Güncellenme: 23:45, 08/06/2015
Erdenay’dan Periler’e moral yemeği

Macaristan ve Romanya’nın ev sahipliğinde 11 Haziran Perşembe günü başlayacak FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek A Milli Takım teknik heyeti ve oyuncularıyla Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay ve yönetim kurulu, moral yemeğinde buluştu.

İstanbul’daki hazırlıklarını tamamlayan millilerin yemeğine TBF Başkanı Erdenay’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Akgün Altuğ, Ali Türkmen, Bahar Akgün, genel sekreter Celal Arısan ve sportif direktör Barbaros Akkaş da katıldı.

Harun Erdenay, yemekte milli takım oyuncularına yönelik yaptığı konuşmada, “Kadın basketboluna Türkiye’de damga vurdunuz ve ülkemize pek çok madalya kazandırdınız. Sizleri Macaristan ile oynadığınız turnuvada gözlemleme şansım oldu ve burada bir takım olduğunuzu gördüm. Bu da beni çok mutlu etti. Sizin turnuvadan alnınızın akıyla başarılı bir şekilde çıkacağınıza inanıyorum. Federasyon olarak tüm imkanlarımızla arkanızdayız” ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu üyesi Bahar Akgün ise milli takımın ülkeye çok başarı kazandırdığını ve bundan sonra da kazandırmaya devam edeceğini dile getirdi.