SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barça’nın 3 kupalı gövde gösterisi!

Şampiyonlar Ligi, La Liga ve Kral kupalarını yan yana koyarak üstü açık otobüsle Barcelona sokaklarında dolaştıran Barcelona takımı, taraftarlarıyla büyük bir kutlama yaptı.

Güncellenme: 10:22, 08/06/2015
Barça’nın 3 kupalı gövde gösterisi!

UEFA Şampiyonlar Ligi kupasını Juventus’u 3-1 yenerek kazanan Barcelona takımı, kupa sevincini bugün taraftarlarıyla birlikte yaşadı.

KUTLAMALARDAN FOTOĞRAFLAR

Barcelona kafilesi, final maçının oynandığı Berlin’den uçakla Barcelona kentine gelirken, Şampiyonlar Ligi Kupası’nı, takım kaptanları Xavi Hernandez ve Andres İniesta uçaktan indirdi. Avrupa’daki futbol kulüpleri arasında bir ilki gerçekleştirerek kulüp tarihinde ikinci kez sezondaki 3 kupayı birden kazanan Barcelona takımı, Şampiyonlar Ligi, La Liga ve Kral kupalarını yan yana koyarak üstü açık otobüsle kent sokaklarını dolaştı.

Barcelonalı futbolcular ve teknik heyet yaklaşık 4,5 saat süren şehir turunda, sokaklarda kendilerini bekleyen kalabalık taraftarlarla buluşup, tezahüratların arasında Barcelona kulüp marşını söyledi.

Otobüsle Nou Camp Stadı’na ulaşan Barcelona kafilesini ise burada yaklaşık 70 bin taraftar karşıladı. Saha ortasına kurulan sahneye tek tek çağrılan futbolcular ve teknik kadroyu alkışlayan Barcelonalı taraftarlar, 3 kupanın kazanılmasıyla geçen tarihi sezonu coşkuyla kutladı.

Görsel bir şölenin yaşandığı Nou Camp Stadı’nda en çok alkışı, kariyeri boyunca formasını giydiği ancak Katar’ın El Sadd takımından gelen teklifi kabul ederek ayrılacak olan emektar futbolcu Xavi Hernandez aldı. Xavi taraftarlara, “Artık 3 kupaya birden sahibiz. Burada olduğunuz için hepinize çok teşekkürler. Sokakta bizimle birlikte olanlara da çok teşekkürler. Bana bu sezonu hediye ettiğiniz için hepinize teşekkürler. Sizleri çok özleyeceğim. Yaşasın Barça, Yaşasın Katalonya” diye seslendi.

Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique de yaptığı konuşmada, “Söyleyecek sözü olan bir takıma sahibiz. Bu futbolcuların arzusu ve tutkusunun sınırı yok. Sizler ve bizler hiç kimsenin bilemeyeceği kadar bu noktaya gelmenin kolay olmadığını biliyorduk. Sizlerle daha güçlüyüz. Tarih yazmaya devam edeceğiz. Takımı desteklemeye devam edin” dedi.

Öte yandan Barcelona’nın ikinci kaptanı İniesta, “Bu takımın bir parçası olmaktan çok gurur duyuyorum”, 4. takım kaptanı Lionel Messi de “Zor bir yıldan sonra olağanüstü bir sezon geçirdik. Buraya geri dönmek gerçekten inanılmaz bir şey. Aynı şekilde devam edeceğiz çünkü bu takımın bir şeyler kazanmak için çok büyük arzusu var. 3 kupayı istiyordunuz. İşte 3 kupa” şeklinde konuştu.

Sözleşmesini uzatmak için kulüple anlaşamayan ve büyük olasılıkla başka bir takıma transfer olacak Daniel Alves ise duygulu bir konuşma yaparak, “Tüm takım arkadaşlarıma, teknik heyete ve burada bizimle olan sizlere beni mutlu ettiğiniz için teşekkür etmek istiyoruz. Bu rüya ne kadar sürecek bilmiyorum. Sona geldim mi bilmiyorum. Ama durduğu sürece sonsuz olsun” ifadelerini kullandı.

Barcelona’da ilk sezonunu geçiren Uruguaylı Luis Suarez de “Bu düşü gerçek yaptıkları için bu olağanüstü takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Nou Camp Stadı’nda yaklaşık 1,5 saat süren kupa kutlamasında büyük coşku yaşandı.

Yayınlanma Tarihi:10:20,