SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi play-off yarı final serisinde Fenerbahçe Ülker’i saf dışı bırakarak finalde Anadolu Efes’in rakibi olan Pınar Karşıyaka’nın basketbol şube sorumlusu Tamer Ustaoğlu, “Finalle yetinmeyip, şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz” dedi.

Ustaoğlu, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Ülker karşısında aldıkları galibiyetle tarihi günlerinden birini yaşadıklarını söyledi. 28 yıl sonra finale yükseldiklerini hatırlatan Ustaoğlu, şöyle konuştu:

“Bugünden itibaren final hazırlıklarına başlayacağız. İlk 2 maçı deplasmanda oynayacağız, oradan en iyi sonuçlarla dönüp ibreyi kendimize çevirmeye çalışacağız. Seriyi maç maç düşüneceğiz, şu anda fiziksel olarak ve form olarak iyi durumdayız. Elbette kadro derinliğinin bu serilerde avantajları bulunuyor. Ancak bizim de inancımız, taraftarımız bizim lehimize olan şeyler. Final serisinde en iyi mücadeleyi göstermek istiyoruz. Finalle yetinmeyip, şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Bizi her maçta olduğu gibi dün yalnız bırakmayan Karşıyakalılara, teknik ekibe ve oyunculara bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Final serisi programı

Toplam 4 galibiyete ulaşacak ekibin şampiyon olacağı final serisinin ilk 2 maçı 9 Haziran Salı 11 Haziran Perşembe günü İstanbul’da oynanacak.

Pınar Karşıyaka ile Anadolu Efes daha sonra 14 Haziran Pazar ve 16 Haziran Salı günü İzmir’de karşılaşacak. Gerekirse diğer karşılaşmalar 19 Haziran Cuma günü İstanbul’da, 22 Haziran Pazartesi İzmir’de ve 25 Haziran Perşembe günü İstanbul’da yapılacak.