SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demba Ba kararı çıldırtacak!

Beşiktaş yönetimi Demba Ba başta olmak üzere Gökhan Töre ve Pektemek gibi isimlere gelecek önerileri değerlendirmek istiyor. Yeni teknik adam, “Kalsınlar” dese bile teklifin maddi boyutuna göre son karar verilecek.

Güncellenme: 11:20, 07/06/2015
Demba Ba kararı çıldırtacak!

Beşiktaş'ta yeni teknik direktör kadar gönderilecek isimlerin kimler olacağı da merakla bekleniyor. UEFA ile iyi niyet anlaşması yapan ve kasasında açık vermemek zorunda olan yönetim, futbolculara gelecek iyi teklifleri değerlendirerek mali açıdan rahatlamak istiyor. Bunun yanında oyuncu satmadan transfer yapılamama gibi bir durum da söz konusu. Satış listesi için öne çıkan isimler ise Demba Ba, Gökhan Töre ve Mustafa Pektemek olarak dikkat çekiyor.

Yönetim, özellikle Demba Ba'yı elden çıkarmakta kararlı gibi duruyor. Senegalli golcüye gelecek teklifler değerlendirmeye alınacak. Diğer isimler için de aynı durum söz konusu. Bu isimlerin durumu bir yandan da gelecek teknik direktöre de bağlı. Ancak, yeni hoca “Kalsınlar” bile dese gelecek tekliflerin maddi boyutuna göre karar verilecek.

Sezonu rekorlar kırarak kapattı

Beşiktaş'ın Senegalli golcüsü Demba Ba, Siyah-Beyazlı takımla çıktığı 44 resmi karşılaşmada 27 gol atarken, 7 kez de asist yaptı. Demba Ba, gol sayısı bakımından kariyerinin en iyi sezonunu geçirirken kendi rekorunu kırdı. Aynı zamanda 2000-01 sezonunda 23 gol atan Nouma'nın rekorunu da kırdı. Siyah-Beyazlı takımla bir sezonda en fazla gol atan yabancı oyuncu oldu. Senegalli oyuncu, Chelsea'den 6 milyon euroya alındı.

Bugün