SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona’nın, Borussia Dortmund’da forma giyen İlkay Gündoğan ile anlaştığı iddia edildi.

İspanyol basınından El Mundo Deportivo gazetesinden yer alan habere göre, Barcelona’dan ayrılacak Xavi Hernandez’in yerini doldurmak için en güçlü aday olarak gösterilen Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan ile Katalan kulübü arasında anlaşma sağlandığı öne sürüldü.

“Gündoğan, Barcelona’nın gelecek transferi olmaya yakın” başlığıyla verilen haberde, Alman oyuncuyu yeşil sahalardan uzunca bir süre uzak tutanöbelindeki sakatlığın durumunu kontrol etmek amacıyla Barcelona doktorlarının iki kez Almanya’ya giderek Gündoğan’ı kontrolden geçirdiği ve transfere onay verdiği belirtildi.

Barcelona’da erken yapılacak kulüp başkanlığı seçimi öncesinde mevcut yönetimin, Gündoğan’ın transferinin yanı sıra Sevilla’dan Aleix Vidal’ı da kadrosuna katmak istediği belirtildi.

Barcelona’nın transfer yasağının 2016’nın ocak ayına kadar devam etmesi sebebiyle kadrosuna yeni bir ismi resmi olarak katamayacağını hatırlatan Katalan spor gazetesi, Gündoğan’ın transferinde anlaşma sağlandığını belirterek, “Sadece ocak ayına kadar Borussia Dortmund’da kalıp kalmayacağı net değil. Dortmund’da kalmadığı takdirde temmuz ayında Barcelona’nın hazırlık kampına mkatılacak ve ocağa kadar sadece hazırlık ve milli maçlarda forma giyebilecek” diye yazdı. Bu arada, Barcelona kulüp yönetiminin seçime gitmek amacıyla 9 Haziran’da istifasını sunması bekleniyor.