SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aziz Yıldırım’ın Arda planı

Aziz Yıldırım’ın Arda planı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Arda Turan'a Sarı-Lacivertli formayı giydirme arzusu, oyuncu ve ailesinin engeline takıldı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Arda Turan’a Sarı-Lacivertli formayı giydirme arzusu, oyuncu ve ailesinin engeline takıldı. Milli futbolcunun babası Adnan Turan, Yıldırım’ın teklifini, “Oğlumla beraber biz artık Galatasaray ile özdeşleştik. Bu iş olmaz.” cevabını verdi. Yöneticiler de başkanı farklı yıldızlara yönelmesi konusunda uyardı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın büyük transfer planı ortaya çıktı. Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmayı hedefleyen Yıldırım’ın, milli futbolcu Arda Turan’a teklifte bulunduğu öğrenildi. Yıldız isme olan ilgisini saklamayan Sarı-Lacivertlilerin başkanının, bir kez daha ret yanıtı aldığı öğrenildi. Ancak deneyimli futbol adamının karşısına engel olarak yetenekli yıldızın babası Adnan Turan çıktı. Arda’nın babasının, teklif karşısında “Oğlumla beraber biz artık Galatasaray ile özdeşleştik. Bu iş olmaz.” cevabını verdiği ifade edildi.

İspanya’da başarılı bir sezonu geride bırakan ve henüz Türkiye’ye dönmeyi düşünmeyen ünlü futbolcunun da, Yıldırım’ın teklifini kibarca geri çevirdiği kaydedildi. Sarı-Lacivertli yöneticilerin de bu transfere sıcak bakmadığı konuşuluyor. Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlamak için İstanbul’a gelen Arda’ya taraftarların tepki göstereceğinden çekinen yöneticilerin Yıldırım’a başka yıldızlara yönelmesi doğrultusunda fikir verdiği belirtildi.