SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi’nde finale yükselmeyi başaran Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Sarıca, Fenerbahçe Ülker maçından sonra katıldığı basın toplantısında, çok gururlu olduklarını ve büyük bir iş başardıklarını ifade etti.

Bu sene ligde finale kalabilmenin çok önemli olduğunu kaydeden Sarıca, Fenerbahçe Ülker gibi güçlü bir takımı elediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Fenerbahçe Ülker’i de tebrik ediyorum. Bu sezon Dörtlü Final için çok iyi bir kadro kurdular. Seride biz daha çok istedik. Birinci ve üçüncü maçı daha farklı kazanabilirdik. Bugün de iyi hazırlanmıştık, müthiş bir bir atmosfer vardı. Ribaundlardaki üstünlüğümüzle net bir galibiyet aldık. Herkesi kutluyorum, camiaya hayırlı olsun. Avrupa Ligi’ne aday bir takımız. ‘Bizim bir hayalimiz var’ diye hep söylüyorduk. Bu saatten sonra tek hedefimiz şampiyon olabilmek.”

Sarıca, finaldeki rakipleri Anadolu Efes’in ligin en önemli takımlarından biri olduğunu kaydederek, “Onlar favori ama biz hiçbir zaman vazgeçmeyiz. Bu seride biz biraz daha fazla yorulduk, onlar yarı finali kolay geçtiler. Bu bazen avantaj, bazen dezavantaj olur” diye konuştu.

İNANÇ KOÇ

Pınar Karşıyaka Takım Kaptanı İnanç Koç ise inanılmaz bir duygu yoğunluğu içinde olduğunu ve bunu kelimelerle anlatamadığını belirtti.

Karşıyaka tarihinde kazanılan 4 kupanın 2’sini bu takımın elde ettiğini kaydeden İnanç Koç, şöyle devam etti:

“Bir kupa kaldırmak için bir adım daha attık. Bu başarılarımızın tesadüf olmadığını gösterdik. Rakibimiz Dörtlü Final oynamış Fenerbahçe Ülker’di. Seride üstünlüğümüzü kabul ettirdik. Bu taraftarlarla daha çok yolumuz var. Emeği geçen herkese teşekkürler. Bizim bir hayalimiz var ve buna adım adım ilerliyoruz. İki kupayı kaldırdık, kariyerimin üçüncü kupasını da kaldırmak istiyorum. Şampiyonluk için soyunma odasında inanmaya başladık.”