SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor’un Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ,  yönetim kurulunun bu sabah toplanarak göreve devam edip etmeme konusunu görüştüğünü söyledi.

Toplantıdan “devam” kararı çıktığını vurgulayan Bozbağ, şunları dile getirdi:

“Önümüzdeki sezon için yönetim kurulu olarak ön gördüğümüz 10 milyon liralık bir bütçeyi oluşturma adına geçtiğimiz haftalarda Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, Giresun Valimiz Sayın Hasan Karahan ve Giresun Belediye Başkanımız Sayın Kerim Aksu ile görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmelerden olumlu sonuçlar aldık. Bize gereken desteğin verileceği ifade edildi. Yönetim olarak bu sabah toplanarak ortaya çıkan sonuca göre devam kararı aldık.”

Yönetim kurulu olarak gelecek sezonun kadrosunu oluşturma adına çalışmalara vakit kaybetmeden başladıklarını aktaran Mustafa Bozbağ, şunları kaydetti:

“Öncelikle teknik direktörümüzü belirleyeceğiz. Bazı isimleri gündemimize aldık. Vakit kaybetmeden bu isimlerle temasa geçeceğiz. Giresunspor’a en faydalı ve yararlı olacağına inandığımız isimle anlaşmak istiyoruz. Bir iki güne yeni hocamızı belirleriz. Ardından transfer çalışmalarına başlayacağız. Giresunspor’u gelecek sezon daha iyi yerlere taşımak istiyoruz. Bunun için de bütçemiz ölçüsünde güçlü ve iyi bir kadro kuracağız.”