SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe hummalı bir şekilde teknik direktör ararken, sarı-lacivertlilerin Real Madrid’den ayrılan Carlo Ancelotti’ye de teklif götürdüğü öğrenildi.

Başkan Aziz Yıldırım’ın büyük hayallerinden biri olan 1998 yılında İstanbul’a kadar getirip sonrasında Juventus’a kaptırdığı Ancelotti’nin kapısını çaldığı ancak İtalyan hocanın istekleri ile kibarca ‘Hayır’ dediği anlaşıldı.

1 YIL ARA VERECEK

Ancelotti’nin Fenerbahçe’den yıllık 12 milyon Euro istediği ve anlaşmada 4 yıllık olma şartı ileri sürdüğü öğrenildi. 4 yardımcı antrenör isteyen tecrübeli çalıştırıcı yardımcılarının fiyat pazarlığının da ayrıca yapılmasını istedi. Son olarak transfer için 100 milyon Euro’luk bir bütçe istedi.

Fenerbahçe bu ağır şartlar nedeniyle görüşmeyi bıraktı. Ancelotti geçtiğimiz günlerde ellerinde yaşadığı kireçlenme sebebiyle ameliyat olacağını ve bir yıl futboldan uzak kalacağını açıklamıştı.

İTALYA BU GÖRÜŞMEYİ KONUŞUYOR

İtalya’daki son dedikodu Milano’ya giden Fenerbahçe’nin yeni sportif direktörü Giuliano Terraneo ile Carlo Ancelotti’nin menajeri Ernesto Bronzetti’nin bir araya gelmesi…

Geçen hafta, “Carlo, Real Madrid’den ayrıldıktan sonra bir yıl ara vermek istiyor” açıklamasını yapan Bronzetti’ye bu iddialar soruldu. Radip CRC’ye konuşan Bronzetti, “Eski dostlarla her görüşme transfer için mi olmalı?” cevabını verdi.