SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Paris Saint Germain’in genç sol beki Lucas Digne, Fransa’ya veda etmeye hazırlanıyor. Takımda fazla forma şansı bulamadığı için ayrılma kararı alan Digne ile Arsenal, Liverpool ve Roma ilgileniyor.

Lille takımında yıldızı parlayan ve 2013 yılında 15 milyon Euro karşılığında Paris Saint Germain takımına transfer olan Digne, takımın tecrübeli ismi Maxwell’den bir türlü formayı kapamadı. İki yılda sadece 30 lig maçına çıkabilen 21 yaşındaki futbolcu, Paris’ten ayrılma kararı verdi.

Digne’nin ayrılık kararı vermesinin ardından ilk olarak İngilizler devreye girdi. Arsenal ve Liverpool, genç sol bek için nabız yoklamaya başladı. Bu ikiliye son olarak İtalyan Roma takımı dahil oldu. Roma Teknik Direktörü Rudi Garcia, Lille’de de birlikte çalıştığı Digne’nin alınması için yönetime istekte bulundu.

İngiliz ekipleri kadar ekonomik gücü olmayan Roma, Digne’yi bonservisi ile almayı planlayan Arsenal ve Roma’nın aksine kiralama yoluna gitmeyi planlıyor. Genç futbolcudan ilerleyen yıllarda faydalanabileceğini düşünen Paris Saint Germain yönetimi de Digne’yi kiralık göndermeye daha sıcak bakıyor.